راهنمای خرید دستگاه لیزر موهای زائد

امروزه دستگاه های لیزر برای از بین بردن موهای زائد بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد و با توجه به حجم بالای درخواست ها، کلینیک های زیبایی برای خرید دستگاه های لیزر اقدام می کنند ولی با توجه به تنوع کالا و شرکت های ارائه دهنده این نوع دستگاه ها ممکن است انتخاب دستگاه مناسب کار آسانی نباشد.

در این مقاله قصد داریم مهم ترین فاکتور های انتخاب و خرید دستگاه لیزر موهای زائد را مورد بررسی قرار دهیم تا شما کاربر گرامی وبسایت تیجی مد (Tajhiz Gostar Medical) برای انتخاب دستگاه لیزر مورد نیاز خود چالش بزرگی نداشته باشید. پس با مقاله “راهنمای خرید دستگاه لیزر” از سری مقاله های آموزشی شرکت تجهیز گستر لیزر، واردکننده و عرضه کننده تجهیزات لیزر مو همراه باشید.

لازم به ذکر است که قبل از خرید دستگاه لیزر موهای زائد حتما شرایط و مجوز های تاسیس کلینیک زیبایی را از معاونت درمان شهر خود جویا شوید.

نکات مهم در انتخاب دستگاه لیزر موهای زائد

قبل از شروع لازم به ذکر است که به طور کلی می توان دستگاه های لیزر موهای زائد را به دو نوع تماسی (لیزر دایود) و غیر تماسی (لیزر الساندرایت) دسته بندی کرد. دستگاه های لیزر الساندرایت به دستگاهایی معروفند که با طول موج 755 نانومتر کار می کنند و با فاصله از پوست شات می زنند و از ژل استفاده نمی کنند.

دستگاه های لیزر دایود دستگاه هایی هستند که از طول موج 808 نانومتر و یا هر سه طول موج 755 و 808 و 1064 نانومتر به طور همزمان استفاده می کنند این دستگاه ها به پوست می چسبند و برای حرکت بهتر بر روی پوست از ژل لوبریکانت استفاده می کنند.

 امروزه از دستگاه های غیر تماسی اگرچه برای کاربران مورد پسندتر و خوشایندتر بوده ولی به علت قیمت های بالا و برگشت سرمایه طولانی مدت استقبال کمتری می شود.

 بنابراین در این مقاله به بررسی دستگاه های لیزر تماسی می پردازیم. از معروف ترین دستگاه های لیزر تماسی در ایران می توان به دستگاه لیزر سوپرانو تیتانیوم اساره کرد.

مهم ترین نکات در انتخاب و خرید دستگاه لیزر موهای زائد

برای داشتن خریدی مطمئن از دستگاه لیزر موهای زائد باید چندین فاکتور را مورد بررسی قرار داد و این فاکتور ها را در دستگاه های لیزر مختلف با یکدیگر مقایسه نمود تا در نهایت بهترین و بهینه ترین دستگاه خریداری شود.

مهم ترین فاکتور های یک دستگاه لیزر عبارت اند از:

 1. توان خروجی دستگاه
 2. توان لیزربار و همچین اصالت لیزر بار دستگاه
 3. توان داخلی دستگاه
 4. طول موج های کاری دستگاه
 5. کولینگ پوست (skin cooling) و کولینگ داخلی دستگاه
 6. بدون ژل بودن یا نیازمند ژل بودن دستگاه
 7. کاربر پسند بودن یا user friendly بودن دستگاه
 8. هندپیس های دستگاه
 9. سنسور های هوشمند و سیستم عیب یابی هوشمند
 10. شرکت ارائه دهنده و گارانتی دستگاه لیزر

همانطور که پاراگراف های قبل نیز ذکر شد حذف دائمی موهای زائد بسیار حائز اهمیت می باشد و این مورد به دستگاه لیزری که استفاده می شود وابسته است. پس برای داشتن بهترین انتخاب تمام 10 فاکتور بالا باید در انتخاب دستگاه لحاظ شود.

در ادامه تمام فاکتور های بالا مورد بررسی قرار داده می شود و برای هر فاکتور حد نرمال و مطلوب برای دستگاه های لیزر بیان خواهد شد.

لازم به ذکر است که در این مقاله سعی کرده ایم تمام موارد تخصصی را به زبان ساده بیان کنم تا کاربران گرامی وبسایت ما بتوانند نهایت بهره را از این مقاله ببرند و چنانچه ابهام یا سوال یا مشاوره ای نیاز داشته باشید می توانید با کارشناسان ما مشورت کنید.

مراحل حذق موهای زائد با دستگاه لیزر

توان خروجی دستگاه لیزر موهای زائد

از مهم ترین فاکتور های خرید یک دستگاه لیزر، فاکتور توان خروجی لیزربار دستگاه می باشد. حتما در خرید دستگاه لیزر موهای زائد این دو نکته را در نظر داشته باشید:
 اولا دستگاه لیزر مورد نظر، توان خروجی قابل قبولی داشته باشد یعنی اینکه توان خروجی دستگاه در حدی باشد که بتواند برای هر نوع تیپ پوستی در کوتاه مدت و دراز مدت جوابدهی قابل قبولی داشته باشد .
 ثانیا فریب تبلیغات فیک در مورد بعضی از دستگاه های لیزر را نخورید چرا که گاها در تبلیغات بعضی از شرکت ها مشاهده می شود که از عدد های غیر واقعی برای توان خروجی دستگاه های  لیزر خود استفاده می کنند. در ادامه مطلب دلیل فیک و غیر واقعی بودن ادعای این شرکت ها را بیان خواهیم کرد.
نکته پایانی: پیشنهاد می شود دستگاه لیزر دارای توان خروجی 1000 وات و بالاتر باشد.

چرا پیشنهاد می شود توان خروجی دستگاه حداقل 1000 وات باشد؟

ببینید وقتی کسی برای لیزر موهای زائد خود به یک کلینیک مراجعه می کند در جلسات ابتدایی از یک توان و انرژی نرمال برای حذف موهای زائد استفاده می شود و در جلسات بعدی به منظور رسیدن به حداکثر بازدهی مقدار این توان و انرژی را به صورت پله به پله افزایش می دهند. پس در جلسات ابتدایی فارغ از برند و مدل دستگاه لیزری که استفاده می شود فرد به جوابدهی نسبی می رسد ولی چنانچه شخص قصد داشته باشد که با ادامه جلسات میزان حذف موهای زائد خود را به حداکثر برساند باید توسط دستگاه لیزر انرژی بیشتری به ریشه موهای زائد تابانده شود و چنانچه دستگاه لیزر نتواند در جلسات پایانی انرژی بالاتری نسبت به جلسات ابتدایی ارائه دهد طبیعتا نمی تواند تاثیر گذاری بیشتری روی حذف موهای زائد داشته باشد.
علاوه بر این؛ در برند های مطرح دستگاه های لیزر اندازه اسپات سایز هندپیس با توان خروجی دستگاه رابطه مستقیم دارد و چنانچه مایل به تهیه دستگاه با اسپات سایز بزرگتر هستید باید دستگاه شما از توان خروجی بالاتری بخوردار باشد.
تذکر: فریب تبلیغات فیک را نخورید.
در بازار گاها مشاهده می شود که فروشندگان اطلاعات اشتباه به خریداران منتقل می کنند و یا حتی کاتالوگ فیک برای محصولات خود تهیه می کنند و در اختیار عموم قرار می دهند درحالیکه قابلیت های نسبت داده شده به دستگاه صحت ندارد مثلا در مورد همین توان خروجی ممکن است دستگاه 800 وات را بجای دستگاه 1200 وات معرفی می نمایند.

لیزر بار دستگاه

لیزر بار چیست ؟

حتما بخوانید:  قیمت دستگاه لیزر تیتانیوم پلاس 2023

لیزر بار یکی از اجزای تشکیل دهنده دستگاه لیزر موهای زائد می باشد که اشعه لیزر را تولید و به پوست ساطع می کند.

لیزربار در دستگاه های لیزر موهای زائد

قبل از هر توضیحی در مورد لیزربار، لازم به ذکر است که قیمت لیزربار در دستگاه لیزر حدود 20 تا 30 درصد کل قیمت دستگاه می باشد پس لیزربار یک قطعه بسیار مهمی است و جوابدهی دستگاه عمدتا به کیفیت لیزر بار بستگی دارد.

اکثر لیزر بار های توی بازار ساخت کشور چین هستند که می توان گفت این لیزربار ها در جداول رده بندی در جایگاه های درجه دوم و درجه سوم قرار می گیرند ولی نمی توان گفت تمام لیزر بار های چینی از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند.

لیزربار از کنار هم قرار گرفتن تعدای لیزر سورس (laser source) به وجود می آید. لیزر سورس های موجود در لیزربارهای چینی عمدتا 40 و 50 واتی هستند.

پیشنهاد می شود دستگاه هایی خرید کنید که لیزربار در انها دارای laser source هایی با توان 80 وات و بالاتر باشند.

یکی از بهترین شرکت های تولید کننده لیزر سورس در دنیا شرکت آمریکایی کوهرنت (Coherent) می باشد.  که اکثر عرضه کننده های چینی ادعای واردات لیزربار های دستگاه های خود را از این شرکت دارند.

شکل زیر یک لیزربار مرغوب می باشد.

لیزر بار ساخت شرکت کوهرنت

در ویدیوی زیر تفاوت لیزربار ها در دستگاه های مختلف بیان شده است. پیشنهاد می شود تا انتها ببینید.

 تفاوت لیزربار ها در دستگاه های مختلف بیان شده است.

در این ویدیو نکات مفیدی در رابطه با لیزربار ها بیان شده است.

همانطور که در پاراگراف های قبل نیز ذکر شد طول عمر یک لیزربار تنها به دو عامل بستگی دارد:

1- شرایط نگهداری

2- جنس و مرغوبیت لیزربار

ما در این ویدیو مرغوبیت لیزبار های مختلف را مورد بررسی قرار داده ایم، لطفا موارد بیان شده را در انتخاب و خرید دستگاه لحاظ کنید.

توان داخلی دستگاه

توان خروجی را با توان داخلی اشتباه نگیرید توان خروجی توانی است که لیزر بار می تواند ایجاد کند ولی توان داخلی توانی است که پاور های صنعتی موجود در دستگاه می توانند تولید نماید. توان خروجی وابسته به توان داخلی دستگاه لیزر می باشد.
توان داخلی | پاور صنعتی دستگاه لیزر
همانطور که در پاراگراف های قبل نیز ذکر شد توان خروجی دستگاه حداقل 1000 وات باشد. توان خروجی باید از طریق پاور های صنعتی تامین شود که مجموع توان های داخلی این پاور های صنعتی همان توان داخلی دستگاه می باشد.
می توان گفت که توان داخلی دستگاه به طور معمولی 2.5 برابر توان خروجی است از این رو توان داخلی دستگاه برای اینکه بتوان حداقل 1000 وات توان خرجی را تامین کند باید حداقل 2500 وات باشد.

طول موج های کاری دستگاه لیزر

از مهم ترین فاکتور های خرید یک دستگاه لیزر موی زائد طول موج های کاری دستگاه می باشد.

برای فهم بهتر موضوع کمی در مورد تاریخچه دستگاه های لیزر خدمت شما عرض می کنم.

لیزر ها برای اولین بار در کشور های اروپایی برای حذف موهای زائد مورد استفاده قرار گرفتند. اولین نسل های لیزر موهای زائد با طول موج الکس کار می کردند که برای پوست های روشن اروپایی جوابدهی بسیار خوبی داشتند.

از آنجایی که در کشور های اروپایی عموما رنگ پوست افراد روشن می باشد این نوع لیزر ها جوابدهی فوق العاده ای داشتند. ولی زمانی که این دستگاه ها به کشور های دیگر صادر شدند به خاطر تفاوت نوع و رنگ پوست نتوانستند به خوبی گذشته جوابدهی داشته باشند.

از این رو دستگاه هایی تولید شد که با طول موج دایود یعنی 808 نانو متر کار می کردند که در بسیار از کشور ها با رنگ پوست های تیره تر جوابگویی خیلی بهتری داشت.

دستگاه لیزر سه طول موج برای همه نوع تیپ پوستی

خب این از تاریخچه بریم سراغ مطلب اصلی

ببینید در ایران همه نوع تیپ پوستی با رنگ موی متفاوت وجود دارد، از پوست های خیلی روشن تا رنگ پوست های تیره پس باید دستگاهی استفاده نمود که برای همه افراد جوابدهی مطلوبی داشته باشد. از این رو پیشنهاد می شود از دستگاه های سه طول موج الکس، دایود و اندیگ که به صورت همزمان با هر سه طول موج شات می زنند کار کنید تا مراجعه کننده های شما از هر نوع تیپ پوستی که باشند تاثیر لیزر موهای زائد خود را در کوتاه مدت ببینند.

حتما بخوانید:  انواع دستگاه های لیزر موهای زائد

علاوه بر نوع تیپ پوستی، رنگ و جنس موهای زائد هم در تاثیر گذاری دستگاه اثر گذار است و همینطور ممکن است در یک ناحیه از پوست، موهایی با رنگ و جنس متفاوت رشد کرده باشد از این رو بهتر است دستگاه لیزر از نوع سه طول موج باشد تا با هر شات انرژی با طول موج های مختلف به ریشه موها تابانده شود تا اثر گذاری دستگاه به حداکثر برسد.

تذکر: به راحتی ادعای شرکت ها در مورد سه طول موج بودن دستگاه لیزر را قبول نکنید چرا که تجربه نشان داده است که ممکن است دستگاهای تک طول موج یا دو طول موج را به اسم سه طول موج به شما بفروشند.

چطور می توان تشخصی داد یک دستگاه با چند طول موج شات می زند؟

اولین روش برای تشخیص سه طول موج بودن دستگاه لیزر موهای زائد با استفاده از عینک های مخصوص می باشد ولی یک را ساده تر نیز وجود دارد.

لیزر سه طول موج الکس دایود اندیگ

طول موج الکساندرایت دارای رنگ قرمز کم رنگ می باشد و طول موج دایود کمی پر رنگ تر است و طول موج اندیگ در محدوده دید انسان نیست و دیده نمی شود.

از این رو چنانچه در زمان شات زدن به laser source های لیزر بار نگاه کنید می بینید که در زمان شات زدن از بعضی laser source ها رنگ قرمز کم رنگ (طول موج الکس) و از بعضی رنگ قرمز پر رنگ (طول موج دایود) و از بعضی هیچ رنگی (طول موج اندیگ) ساطع نمی شود. پس نشان می دهد این دستگاه با هر سه طول موج اکس، دایود و اندیگ شات می زند.

سوال:

شاید laser source های که هیچ رنگی ساطع نمی کنند سوخته باشند و در واقع طول موج اندیگ تولید نکنند؟

این سوالی است که بعضی از خریداران می پرسند. ببینید laser source ها در لیزربار به صورت سری بسته می شوند و چنانچه یکی از آن ها خراب شود، لیزربار به هیچ وجه شات نمی زند.

تذکر: حین شات زنی به صورت مستقیم به لیزربار نگاه نکنید و حتما از عینک استفاده کنید و به صورت زاویه دار نگاه کنید.

سیستم خنک کننده یا کولینگ دستگاه لیزر

به جرات می توان گفت سیستم کولینگ بین 10 فاکتور بررسی شده یکی از 3 فاکتور مهم در انتخاب دستگاه لیزر موهای زائد می باشد.

از همین رو سیستم کولینک را از دو منظر مورد بررسی قرار می دهیم 1- کولینگ پوست (skin cooling) و 2- کولینگ داخلی دستگاه

1- کولینگ پوست یا skin cooling

سیستم کولینگ پوست در دستگاه لیزر از جمله فاکتور هایی است که حین انجام عمل شات زدن روی پوست برای مراجعه کننده شما بسیار حائز اهمیت است چرا که هر چه کولینگ دستگاه بتواند سطح پوست را خنک تر نگه دارد، موجب می شود درد کمتری توسط مراجعه کننده احساس شود.

میزان قدرت skin cooling به توان قطعه ای به نام thermoelectric یا TC بستگی دارد. در یک سری از دستگا ها این TC ها به صورت دوبل بکار رفته اند که قدرت خنک کاری بهتری دارند.

thermoelectric در دستگاه لیزر موهای زائد

خب حال که متوجه شدیم سیستم کولینگ پوست در دستگاه لیزر یکی از فاکتور های مهم می باشد بهتر است بدانیم قدرت کولینگ پوست برای یک دستگاه لیزر چقدر باشد تا مورد رضایت مراجعه کننده ها قرار بگیرد؟

 • اگر دمای سر هندپیس دستگاه بین صفر و منفی 10 درجه باشد دستگاه لیزر یک دستگاه با خنک کاری نرمال و معمولی می باشد.
 • اگر دمای سر هندپیس دستگاه بین منفی 10 درجه تا منفی 25 درجه باشد دستگاه لیزر یک دستگاه با خنک کاری قوی و اصطلاحا دستگاه لیزر بدون درد می باشد.

عکس یک دستگاه لیزر با کولینگ فوقالعاده:

قدرت کولینگ لیزر موهای زائد

تشخیص دمای سر هندپیس در دستگاه لیزر

برای اطمینان از قدرت خنک کاری دستگاه لیزر ابتدا دستگاه را روشن نموده و پس از مدت زمانی کار کردن با دستگاه، دمای سر هندپیس را با استفاده از یک دماسنج حرارتی اندازه گیری کنید.
دمای سر هندپیس لیزر اشنایدر

2- کولینگ داخلی در دستگاه لیزر موهای زائد

کولینگ داخلی دستگاه در واقعی سیکلی است که باعث خنک کاری قطعات مختلف از جمله لیزربار دستگاه می شود.
هرچقدر قدرت کولینگ دستگاه قوی تر باشد دستگاه بهتر می تواند در شرایط محیطی متفاوت به صورت non-stop در مدت زمان طولانی کار کند.
توجه: در شهر هایی که دما و رطوبت بالا است قدرت کولینگ داخلی دستگاه بسیار مهم است و هرچه کولینگ داخلی دستگاه قوی تر باشد دستگاه جوابدهی بهتری دارد و به راحتی داغ نمی کند.
مهم ترین دلیل برای خرید یک دستگاه لیزر با قدرت کولینگ قوی، افزایش طول عمر لیزربار می باشد. همانطور که قبلا نیز ذکر شد حدود 20-30درصد قیمت یک دستگاه بخاطر لیزربار می باشد و خرابی لیزربار موجب ضرر بزرگی به مالک دستگاه می شود.
پس اگر قدرت کولینگ دستگاه بالا نباشد به راحتی دمای لیزربار بالا می رود و به مرور زمان باعث خرابی و عدم کارایی لیزربار می شود.
پس در کل می توان گفت طول عمر لیزر بار به دو عامل مهم بستگی دارد: 1- اصالت لیزربار 2- کولینگ داخلی دستگاه

سیستم کولینگ هوشمند در دستگاه لیزر به چه معناست؟

اگر دستگاه لیزر مجهز به سنسور های اندازه گیری دما، رطوبت، سطح و سرعت آب باشد می تواند با توجه به شرایط محیطی که دستگاه در آن قرار دارد، پارامتر هایی مثل دبی آب، سرعت گردش آب، سرعت چرخش فن و دمای آب را طوری تنظیم نماید که خنک کاری مورد نیاز ایجاد شود به چنین سیستم خنک کاری سیستم کولینگ هوشمند گفته می شود.

حتما بخوانید:  شرایط و مجوز های لازم برای تاسیس کلینیک زیبایی

پس دستگاه های لیزر با سیستم کولینگ هوشمند برای بالا بردن بازدهی و طول عمر لیزربار پیشنهاد می شود.

کاربر پسند بودن یا User friendly بودن دستگاه لیزر

یکی از اولویت های مهم بسیاری از اپراتور ها، کاربر پسند بودن دستگاه مخصوصا منوی تنظیمات است.

اپراتور باید بتواند به راحتی با دستگاه ارتباط برقرار نماید و تنظیمات مطلوب خود را اجرا نماید.

پس پیشنهاد می شود قبل از خرید دستگاه حتی الامکان یک بار با دستگاه مد نظر خودتون کار کنید و در عمل کاربرپسند بودن دستگاه را برای خود محک بزنید.

تاثیر ژل در انتخاب دستگاه لیزر موهای زائد

در اکثر دستگاه لیزر برای روان کنندگی و بالا بردن سرعت در شات زنی از ژل های روان کننده مثل لوبریکانت استفاده می نمایند.

تجربه ثابت کرده مالیدن ژل بر روی پوست بعضی از مراجعه کنندگان خوشایند نیست و ممکن است این عمل از نظر آن ها اینقدر ناخورسند باشند که قید لیزر موهای زائد خود را بزنند و دیگر مراجعه ننمایند.

از این رو چنانچه دستگاه لیزر خریداری شده قابلیت لیزر بدن بدون نیاز به ژل را داشته باشد، می توان این دسته از مشتریان را نیز خوشنود نمود.

اگر برای دستگاهی ادعا شود که بدون ژل زیر کارایی لازم را دارد باید دو مورد را بررسی نمود:

 • 1- جنس سری هندپیس

در بعضی از لیزر های موهای زائد سری هندپیس از آلیاژهایی تولید شده است که به راحتی روی پوست حرکت می کند و می تواند روان کنندگی لازم را بجای ژل ایجاد کند.

 • 2- کولینگ دستگاه

هر چقدر کولینگ دستگاه قوی تر باشد و دمای سر هندپیس پایین تر باشد به روان شدگی سری هندپیس بر روی پوست کمک می کند.

پس دو عامل جنس سری هندپیس و دمای سر هندپیس می توانند عاملی برای عدم استفاده از ژل باشند.

هندپیس و سری های دستگاه لیزر موهای زائد

هندپیس دستگاه از این جهت فاکتور مهمی است که در نهایت انرژی که لیزربار تولید می کند از طریق هندپیس به پوست منتقل می شود.

هندپیس دستگاه لیزر اشنایدر

در بسیاری از دستگاه ها برای راحتی و افزایش دقت و سرعت اپراتور سَری های مختلفی جهت اتصال به هندپیس تعبیه شده اند که برای لیزر نواحی مختلف بدن کاربرد دارند.

سری های روی هندپیس می تواند یکی از مهم ترین عوامل در سرعت و دقت شات زنی باشد. مثلا برای لیزر بدن نیاز به دقت زیادی نیست و بهتر است برای افزاریش سرعت از سری با استاپ سایز بزرگ تر استفاده نمود و برای صورت جهت افزاریش دقت از سری با اسپات سایز کوچکتر استفاده نمود.

در تصویر بالا سه سری هندپیس با سه اسپات سایز مختلف نمایش داده شده است. پس دقت کنید دستگاهی که خریداری می شود این آپشن های ساده اما بسیار تاثیر گذار را داشته باشد چرا که بسیاری از پزشکان صنعت زیبایی که با ما مشورت می کنند از طولانی شدن زمان لیزر بیماران خود شکایت دارند و این هم بخاطر توجه نکردن به یکسری موارد مشابه مورد ذکر شده در هنگام خرید دستگاه می باشد.

پس هندپیس دستگاه باید هندپیس باکیفیت از نظر متریال، ابعاد مناسب برای راحتی کار، وزن مناسب و دارای سَری های با ابعاد متفاوت باشد.

علاوه بر موارد بالا امروزه در بعضی از دستگاه های پیشرفته پشت هندپیس یک عدد مانیتور برای تسلط اپراتور جهت اعمال تنظیمات تعبیه شده است.

گارانتی دستگاه لیزر

معمولا شرکت های معتبر که به دستگاه های لیزر خود اعتماد کامل دارند علاوه بر ارائه گارانتی تعویض و تعمیر دستگاه طی مدت مشخصی، مدت زمانی را نیز به عنوان گارانتی طلایی عودت دستگاه تعیین می کننده تا چنانچه دستگاه نتواند انتظارات خریدار را برآورده کند قادر به مرجوعی کالا باشد.
پس پیشنهاد می شود از شرکت هایی دستگاه لیزر خریداری نمایید که گارانتی های فوق را در عمل ارائه دهند و این مورد را هم با استعلام گرفتن از خریداران قبلی بررسی کنید.

جمع بندی

در این مقاله قصد داشتیم به تمام موارد مهم در خرید یک دستگاه لیزر موهای زائد با استاندارد لازم و کارامد اشاره کرده و موارد را تا حد نیاز باز کنیم تا شما بتوانید به عنوان یک منبع کامل از این مقاله استفاده نمایید. امیدوارم در این امر موفق عمل کرده باشم.

پیشنهاد می شود حتما فاکتور های ذکر شده را در خرید دستگاه لیزر لحاظ کنید تا خدای ناکرده پس از خرید دستگاه پشیمان نشوید و لازم نباشد با قبول ضرری نه چندان کم دستگاه را تعویض نمایید.

در کنار همه موارد ذکر شده اگر بخواهیم یک دستگاه لیزر باکیفیت تماسی یا رولی معرفی کنیم که تمام فاکتور های گفته شده در بالا را دارا باشد دستگاه لیزر اشنایدر پلاس دستگاه مناسبی برای خرید و ارایه خدمات لیزر می باشد.

بستن
مقایسه