مجوز های لازم برای تاسیس کلینیک زیبایی

در حال حاضر یکی از مهم ترین کسب و کار های مربوط به زیبایی و پزشکی، تاسیس یک کلینیک زیبایی می باشد زیرا امروزه خانم ها و آقایان زیادی علاقه دارند که برای زیباتر شدن بدن و صورت خود به روش های مختلفی دست بزنند. به دلیل همین استقبال زیاد افراد، تاسیس کلینیک های زیبایی نیز روز به روز بیشتر می شود.

شرایط و مجوز های لازم برای تاسیس کلینیک زیبایی

اگر احساس می کنید که می توانید یک کلینیک زیبایی راه اندازی کنید باید قبل از هر کاری اطلاعاتی در مورد این موضوع کسب کنید و آشنایی مختصری با آن پیدا کنید. در این بخش شما را با تمام مطالب مورد نیز در این زمینه آشنا می کنیم تا با آگاهی بیشتری اقدام به تاسیس یک کلینیک زیبایی کنید.
در حال حاضر کلینیک های بسیار زیادی در کشور و شهر های مختلف وجود دارد که همگی با یکدیگر رقابت می کنند و اگر شما بخواهید یک مرکز جدید را راه اندازی کنید باید بتوانید با مراکز موجود و قدیمی رقابت کنید. برای این کار باید شما سعی کنید که مرکز خود را به صورت برجسته به همگان نشان دهید. برای این کار می توانید از روش ها مختلفی استفاده کنید. از بهترین و مهم ترین این روش ها می توان به سرویس دهی متمایز، تبلیغات متفاوت، استفاده از افراد متخصص، تجهیزات مدرن و بروز، قیمت مناسب، تمیز و بهداشتی بودن محل کار و …. اشاره کرد. با انجام این کار ها می توانید کلینیک زیبایی خود را در بین تمام کلینیک های موجود برجسته کنید و باعث افزایش مراجعه کننده ها شوید.

 

تجهیز کلینیک زیبایی

درآمد کلینیک های زیبایی

یکی از مهم ترین مسائل برای تمام افراد و کسانی که قصد دارند، یک کار جدید را راه بیاندازند، میزان هزینه و درآمدی است که از کسب و کار جدید به دست خواهند آورد. این کسب و کار سرمایه ی زیادی را لازم دارد اما به تناسب آن درآمد بسیار زیادی را نیز برای افراد به وجود خواهد آورد. در نتیجه اگر سرمایه ی کافی برای شروع این کسب و کار دارید، باید بدانید که سوددهی و درآمد آن نیز بسیار خوب است .
یکی از بهترین کار ها برای افزایش زیبایی و خاص بودن مرکز ، استخدام یک طراح داخلی و دکوراسیون می باشد. این مورد برای افرادی مناسب است که بودجه ی کافی برای این امر داشته باشند. اگر مشکل بودجه و هزینه ندارید، حتما از یک طراح کمک بگیرید تا با نظر او بتوانید به بهترین شکل، ساختمان و اتاق های کلینیک را تزیین کنید. زیبایی و ظاهر یک کلینیک تاثیر زیادی روی مراجعه کننده ها دارد و بدون شک تعداد آن ها به مرور زمان بیشتر خواهد شد و شما می توانید درآمد بیشتری کسب کنید.

شرایط تاسیس کلینیک زیبایی

برای تاسیس یک کلینیک زیبایی باید شرایط خاصی را در نظر بگیرید. از مهم ترین شرایط می توان به موارد زیر اشاره کرد.
 باید برای کلینیک خود یک نام منحصر به فرد و خاص انتخاب کنید. زیرا اگر اسم انتخابی شما با دیگر اسامی موجود شباهت داشته باشد، درخواست شما رد می شود و باید نام جدیدی انتخاب کنید.
 شما باید برای تاسیس یک کلینیک زیبایی، در ابتدای امر مجوز آن را دریافت کنید. این مجوز به شما اجازه می دهد که خدمات زیبایی را در این کلینیک انجام دهید اما باید بدانید که حق تجویز دارو و انجام درمان دیگر در این مرکز مجاز نمی باشد.
 شما باید مرکز درمانی و زیبایی خود را به ثبت برسانید زیرا در صورت انجام این کار، کلینیک شما حالت رسمی و قانونی به خود می گیرد و افراد نگاه مثبت تری به شما خواهند داشت.
 یکی از شرایط مهم تاسیس، آگاهی شما در مورد خدماتی است که باید در این مرکز زیبایی و درمانی انجام دهید. زیرا اگر آگاهی کافی در این زمینه نداشته باشید، ممکن است پروانه ی شما باطل شود.
 ثبت مرکز زیبایی شما باعث می شود که امکان رقابت برای شما مهیا شود و بتوانید خود را با مراکز مشابه مقایسه کنید و عملکرد خود را ارزیابی کنید.

حتما بخوانید:  انواع دستگاه های رفع تاتو

 قوانین و شرایط ثبت و تاسیس کلینیک زیبایی در هر شهر متفاوت می باشد اگر شما قصد تاسیس کلینیک زیبایی در شهر خود را دارید بهتر است ابتدا با یک وکیل مجرب در زمینه ثبت شرکت و موسسه صحبت کنید و همینطور برای اگاهی بیشتر از معاونت درمان شهر خود قوانین و شرایط را به طور دقیق تری بپرسید.

شرایط تاسیس کلینیک زیبایی

مجوز کلینیک زیبایی

ابتدایی ترین کار برای شروع یک کسب و کار جدید، دریافت مجوز می باشد زیرا بدون مجوز نمی توان هیچ کاری را پیش برد. برای دریافت مجوز تاسیس یک کلینیک باید از نظام پزشکی و وزارت بهداشت، پروانه ی خدمات زیبایی را بگیرید. برای این کار باید شما یک پزشک متخصص زیبایی باشید تا بتوانید این پروانه را دریافت کنید. البته در این زمینه اگر شما پروانه ی طبابت پزشک عمومی نیز داشته باشید، می توانید این پروانه را دریافت کنید.

خدمات یک کلینیک زیبایی

در کلینیک های زیبایی خدمات مختلفی ارائه می شود که هر کدام از آن ها نیاز به تجهیزات و متخصصین مربوط به خود می باشند. البته توجه داشته باشید که خدمات ارائه شده توسط کلینیک های زیبایی، در جهت زیبایی بیشتر افراد می باشند. از مهم ترین این خدمات زیبایی می توان به موارد زیر اشاره کرد.
 جراحی های بینی یکی از محبوب ترین جراحی هایی به شمار می رود که خانم ها و آقایان زیادی آن را برای زیبایی بیشتر انجام می دهند. این مورد یکی از اصلی ترین خدماتی است که در کلینیک زیبایی انجام می شود.
 جراحی های مربوط به لاغری و تناسب اندام از دیگر خدماتی است که در کلینیک های زیبایی انجام می شود. جراحی های مختلفی در این زمینه وجود دارد که می توان تمام آن ها را در این مراکز انجام داد.
 یکی دیگر از خدمات مهم این مراکز، کاشت مو می باشد. خانم ها و آقایانی که از کم بودن موهای خود اذیت می شوند، می توانند به این مراکز مراجعه کنند.
 تزریق بوتاکس، تزریق ژل و روش های جوانسازی پوست نیز در این مراکز انجام می شود.

 لیزر موهای زائد یکی از خدمات ثابت و پردرامد هر کلینیک زیبایی محسوب می شود دقت داشته باشید در خرید دستگاه لیزر موهای زائد با مشاورین خبره از جمله شرکت تجهیز گستر لیزر مشورت کنید. معمولا افراد برای حذف دائمی موهای زائد خود به کلینیک های لیزر مراجعه می کنند پس یکی از مهمترین خدمات کلینیک زیبایی لیزر می باشد.
 از دیگر خدمات مخصوص این کلینیک ها می توان به مزوتراپی، لیفت ابرو، درمان بیماری های پوست و مو، لاغری و …. اشاره کرد.

حتما بخوانید:  لیزر ناحیه تناسلی در مردان و زنان | لیزر بیکینی

خدمات مورد نیاز در یک کلینیک زیبایی

مدارک مورد نیاز برای ثبت یک کلینیک

اگر می خواهید یک کلینیک زیبایی را ثبت کنید، باید مدارک مختلفی را به همراه خود داشته باشید و از آن ها استفاده کنید. به طور مثال شما باید مدارک شناسایی، کد پستی ساختمان کلینیک، آدرس محل کلینیک و … را همراه خود داشته باشید و آن ها را با خود به مرکز ثبت اطلاعات ببرید. در کنار این موارد باید از قبل، چند نام منحصر به فرد نیز برای کلینیک انتخاب کنید تا در زمان ثبت به مشکل بر نخورید.

استخدام پزشک و پرسنل برای کلینیک

یکی از مهم ترین کار ها برای تاسیس یک مرکز، استخدام پزشکان و نیرو های کار مورد نیاز برای راه اندازی مرکز می باشد. با توجه به خدماتی که قرار است در کلینیک انجام شود، باید با پزشکان مختلفی همکاری داشته باشید تا بتوانید مشکلات بیماران را درمان کنید.
علاوه بر پزشک، شما به پرستار و اپراتور های دستگاه ها و تجهیزات نیز نیاز دارید که باید زمان زیادی را نیز صرف استخدام آن ها کنید و دوره های آموزشی لازم را نیز برای آن ها بگذارید.
در کنار این موارد شما باید نیروی کار اداری، حسابدار، منشی و … نیز برای مرکز استخدام کنید تا وظایف خود را به خوبی انجام دهند. با توجه به افزایش کاربران در دنیای مجازی، شما باید در فضای مجازی نیز فعال باشید و یک مدیر و ادمین فضای مجازی نیز داشته باشید تا بتوانید در اینترنت و برنامه های اجتماعی نیز فعال باشید زیرا می توانید با این کار مرکز خود را به بسیاری از افراد بشناسانید.

استخدام پزشک برای کلینیک زیبایی

دستگاه های مورد نیاز در کلینیک های زیبایی

زمانی که تصمیم می گیرید یک کلینیک زیبایی را تاسیس کنید باید به همه ی موارد توجه داشته باشید. یکی از مهم ترین موارد دستگاه ها و امکانات مورد نیاز مرکز زیبایی شما می باشد. شما باید در ابتدا یک ساختمان شیک و زیبا انتخاب کنید که استاندارد های لازم را داشته باشد. به طور مثال باید ساختمان شما از معماری زیبایی برخوردار باشد، آسانسور داشته باشد و فضای کافی برای انجام تمام خدمات داشته باشد. ساختمان تاسیس کلینیک بسیار مهم است زیرا باعث می شود که افراد بیشتر به مرکز شما مراجعه کنند و سود شما نیز بیشتر شود.
در کنار این مورد باید به تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز کلینیک نیز توجه کنید. با توجه به خدماتی که شما در کلینیک زیبایی خود ارائه می دهید، باید دستگاه ها و تجهیزات مختلفی را نیز تهیه کنید. کار با برخی از این دستگاه ها سخت و مشکل است به همین سبب باید اپراتور های مخصوصی را نیز به کار گرفت که دوره های آموزشی مربوطه را طی کرده باشند.

از جمله دستگاه هایی که برای یک کلینیک زیبایی پیشنهاد می شود:

حتما بخوانید:  بهترین دستگاه لاغری موضعی

دستگاه لیزر موهای زائد

این روزها لیزر موهای زائد برای اکثر افراد جامعه مخصوصا خانم ها از اهمیت ویژه ای برخوردار اشت. انواع دستگاه های لیزر در بازر موجود هستند. از دستگاه های IPL گرفته تا SH4 و دستگاه های لیزر سه طول موج الکساندرایت، دایود و اندگ. برای خرید دستگاه لیزر موهای زائد باید توجه داشته باشید که دستگاهی تهیه کنید که اولا مطابق با استاندارد های روز دنیا تولید شده باشد و همینطور برای مراجعه کننده بدون درد و سوزش باشد تا تحربه خوبی از لیزر موهای زائد خود داشته باشد.

دستگاه لیزر تیتانیوم 2022

مشخصات دستگاه لیزر سوپرانو تیتانیوم پلاس 2022:

دستگاه لیزر تیتانیوم دارای سه طول موج: الکساندرایت 755nm+دایود 808nm + اندیاگ 1064nm ️️مناسب برای همه نوع تیپ پوستی

توان داخلی پاور: 3000 وات یک دستگاه با توان بالا

توان خروجی لیزربار: 1200 وات توان خروجی لیزربار دستگاه تیتانیوم پلاس 2022 می باشد

لیزر بار آمریکایی محصول شرکت کوهرنت

جوابدهی تضمینی بین 5 تا 7 جلسه

سیستم خنک کاری کولینگ هندپیس تا منفی 20 درجه

دارای سیستم عامل اندروید

دارای صفحه نمایش 15 اینج با تاچ حرارتی و صفحه نمایش 4K

اسپات سایز 15*40 میلی متر

دارای کولینگ ثانویه و کمکی مجهز به چیلر برقی

24 ماه گارانتی تعویض قطعه

ماکزیمم انرژی تا 140 ژول بر سانتی متر مربع

10سال خدمات پس از فروش

 

دستگاه لاغری کرایولیپولیز

تکنولوژی کرایو در طول سالیان زیاد یکی از مطرح ترین روش های لاغری بوده است امروزه برای خدمات لاغری می توان از انواع دستگاه های کرایولیپولیز با کیفیت بسیار بالا بهره برد.

کلینیک مجهز به دستگاه کول اسکالپتینگ

دستگاه هایفو

خدمات هایفو تراپی در سال های اخیر بخاطر غیر تهاجمی بودن مورد استقبال کلینیک های زیایی قرار گرفته است و درامد بالایی بخاطر این نوع خدمات کسب می کنند. یکی از بهترین دستگاه های هایفو موجود رد بازار دستگاه هایفو 4 بعدی 5 کاره می باشد.

هایفو 4 بعدی 5 کاره

کاربرد هایفو لیفت و جوانسازی پوست می باشد که علاوه بر این می توان از این دستگاه برای خدماتی مثل از بین بردن چین و چروک صورت، از بین بردن جای زخم و جوش، تنگ کردن واژن و … استفاده کرد.

دستگاه کیوسوئیچ و پیکوسکند

این دستگاه برای خدمات رفع تاتو و جوانسازی کاربرد دارد. امروزه در شهر های بزرگ خدمات تاتو با استقبال زیادی مواجه شده است و طبیعتا بسیاری از افراد برای پاک کردن تاتو به کلینیک های زیبایی دارای دستگاه پیکو سکند یا کیوسوئیچ مراجعه می کنند.

برداشتن تتو با لیزر

علاوه بر رفع تاتو میتوان برای خدماتی مثل کربن تاراپی، روشن سازی پوست، رفع کک و مک و .. استفاده نمود.

نکته پایانی

با توجه به مطالب بالا می توان بیان کرد که برای تاسیس یک کلینیک زیبایی باید به موارد مختلفی توجه شود. یکی از مهم ترین این مسائل انجام خدمات زیبایی به وسیله ی افراد متخصص و در اوج بهداشت و تمیزی می باشد. شاید در ابتدای تاسیس یک کلینیک با مشکلات مختلفی مواجه شوید و این کار به نظرتان سخت بیاید. اما بعد از اتمام کار و رسیدن به درآمد، متوجه خواهید شد که این کار ارزشش را داشته است زیرا سود و درآمد این کلینیک ها بسیار بالا می باشد.

38 دیدگاه برای “شرایط و مجوز های لازم برای تاسیس کلینیک زیبایی”

 1. سلام
  روزتان به خیر و سلامتی
  ببخشید من خلاصه میکنم
  با راهنمایی و انتخاب دستگاه ها به شرح ذکر شده در مقاله بالا به چه مساحت آپارتمان و چه وسایلی برای تاسیس یک کلینیک مناسب برای منطقه میر داماد یا جردن سرمایه نیاز است
  آیا سرمایه در گردش هم نیاز است؟
  بنده دکترای مدیریت و برادرم دندانپزشک هستند و قصد سرمایه گذاری در این کار را داریم
  ضمنا صفر تا صد وسایل را با توجه به توافق اولیه در خصوص قیمت از شرکت شما خریداری خواهم کرد
  اشکان تیموری
  منتظر پاسخ شما هستیم
  ۰۹۱۲۱۲۵۶۰۸۸

  • سلام و درود
   پیام شما ارجاع داده شد به همکارانمون قطعا شما رو برای تاسیس کلینیک زیبایی راهنمایی میکنیم.
   با تشکر

  • سلام بله برای تاسیس کلینیک زیبایی باید یک الی دو نفر پرشک با شما همکاری کنن شهر های مختلف شرایط شون فرق داره اینو میتونین از معاونت درمان شهرتون بپرسید

  • سلام و درود
   خیر در یک مطب مامایی نمیتون از دستگاه های پزشکی مثل کیو سوئیچ یا پیکو سکند استفاده کرد.

  • سلام
   خیر برای داشتن یا تاسیس کلینیک زیبایی مدرک پرستاری کافی نیست و حتما باید پزشک داشته باشید.

  • سلام وقت شما بخیر
   برای انجام کارهای مربوط در یک مرکز زیبایی یا پزشکی حتما باید از یک پزشک کنار خودتون استفاده کنید.

  • سلام و درود
   برای تاسیس کلینیک زیبایی حتما باید متخصص پوست باشید. پیشنهاد ما به پزشک های عمومی گرفتن پروانه مطب هست. تو مطب میتونید بعضی از کارهای مربوط به کلینیک زیبایی رو انجام بدید.

  • سلام وقت بخیر
   انجام فیلر و بوتاکس حتما باید تو مطب یا کلینیک زیبایی توسط پزشک انجام بشه و با مدرک پرستاری نمیتونید این کار رو انجام بدید.
   با تشکر

 2. با سلام وقتتون بخیر من خودم پرستار هستم خانمم پزشک هستند دوره های زیباییم رفتن ، در نظر داریم مطب زیبایی بزنیم چه کارهای باید انجام بدیم و اینکه چقد درامد داره برامون چون سرمایه مون محدوده -محل سکونتمونم هشتگرد هستش

  • سلام وقت بخیر
   شما ابتدا باید یه پروانه مطب بگیرید و سپس از معاونت درمان شهرتون مجوز بگیرید. البته خیلی از فعالان این صنف با همون پروانه مطب کار میکنند و سراغ مجور های دیگر نمیروند.برای مشاوره بیشتر میتونید با همکاران ما تماس بگیرید.

 3. نقاط قوت
  • نینیپ
  نقاط ضعف
  • تیتیدید

  سلام من سرمایه گذار در مازندران هستم و دوره دیده ژل و بوتاکس توسط پزشک . الان قصد تاسیس کلینیک زیبایی رو دارم و زیر نظر پزشک میخوام کار انجام بدم. میشه راهنمایی کنید چطور پزشک مسئول فنی رو میتونم پیدا کنم 09029452088 مهدیه حسینی ?

  • سلام وقت بخیر
   برای تاسیس کلینیک زیبایی و اطلاعات کامل در مورد مجوز ها شما رو به همکارم ازجاع میدم بزودی با شما تماس میگیریم

 4. سلام با تشکر از توضیحات مفیدتون ،یک جایی اشاره کردید ممکن است معاونت بهداشت شهرهای مختلف،رویه های متفاوت داشته باشند،یعنی ممکن هست بدون پزشک مجوز صادر بشه؟

  • سلام برای شهر های کوچیک پبش اومده که به اپراتور پیراپزشک اکتفا کردن و پزشک نخواستن. ولی در اکثر مواقع داشتن پرشک الزامیه.

  • سلام بله برای تجهیز کلینیک زیبایی برای لیزر موهای زائد هم باید مجوز و شرایط های لازم از جمله پزشک به عنوان مسئول فنی رو داشته باشید.

 5. سلام من به عنوان سرمایه گذار میتونم یک پزشک بیارم و پروانه کسب بگیریم؟ به نام کی میشه اونجا چجوری باید توافق کرد با پزشک مورد نظرم

  چقد سرمایه لازمه برای شروع ؟
  و در اخر میشه کلنیک زیبایی و دندون پزشکی یکجا باشه؟

  • سلام وقت بخیر
   معمولا برای اخذ مجوز کلینیک زیبایی باید یک یا دو متخصص پوست جذب کتید(بستگی به شهرتون داره) به نام شما میشه در صورتی که متقاضی شما باشید اون پزشکان هم میشن مسئول فنی کلینیک زیبایی شما.
   برای توافق با پزشک هم میتونید پیشنهاد حقوق ثابت بدید یا هم درصدی باشه که ما همکاری به صورت سهام داری رو پیشنهاد میدیم یعنی هر طرف درصدی از سود رو داشته باشه.
   میزان سرمایه مورد نیاز بستگی به شهرتون و اجاره واحد و هزینه نیروی کار داره ولی به طور کلی برای تاسیس یک کلینیک زیبایی در دی ماه 1401 سرمایه ای حدود 2 تا 5 میلیارد تومن نیازه.
   پیشنهاد ما: چنانچه تجربه مدیریت یک کلینیک زیبایی رو از قبل ندارین برای کاهش محسوس هزینه ها می توانید با یک پزشک که از قبل دارای پروانه مطب است توافق کنید و شما با خرید چند عدد دستگاه و استخدام چند اپراتور دستگاه با پزشک همکاری کنید و درصدی از سود خود را به صورت توافقی به پزشک اختصاص دهید. در این صورت هزینه پایین و ریسک خیلی کمتری را متحمل می شود.
   کلینیک زیبایی و دندان پزشکی نمیتواند یکجا باشد.
   با تشکر

 6. سلام وقت بخیر ببخشید من مدرک پیراپزشک دارم و دوره ژل و بوتاکس هم رفتم چطور میشه مجوز بگیرم ک توسالن زیبایی شروع ب کار کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام وقت شما بخیر
   برای کارکردن با دستگاه های پزشکی حتما باید تو مطب پزشک کار کنید. ابتدا مطب یا کلینیک زیبایی پیدا کنید و باهاشون توافق کنید حالا شما دو حالت میتونید کار کتید اگه ژل و بوتاکسه که سرمایه زیادی نمیخاد و فقط میتونید با توافق با پزشک کلینیک کار کنید. البته با نظارت مستقیم پزشک ولی اگه میخاید دستگاه بخرید باید اپراتور بشید و مدرک کار با دستگاه هم داشته باشید.

  • سلام وقت بخیر
   این مورد را از معاونت درمان شهر خودتون بپرسید قطعا پاسخ کاملتری میگیرید.

 7. نقاط ضعف
  • خوب

  سلام من سرمایه گذار در اردبیل هستم . الان قصد تاسیس کلینیک زیبایی رو دارم و زیر نظر پزشک میخوام کار انجام بدم. میشه راهنمایی کنید چطور پزشک مسئول فنی رو میتونم پیدا کنم و مجوزات لازم برای شروع از کجا بگیرم.
  09192038546
  باتشکر

  • سلام وقت بخیر
   همکاران من در اسرع وقت جهت مشاوره تجهیز کلینیک زیبایی با شما تماس خواهند گرفت.

 8. سلام وقت بخیر . من کارشناس اتاق عمل هستم . امکان اینکه جواز کلینیک به اسم خودم باشه و پزشک متخصص رو به عنوان مسئول فنی معرفی کنم وجود داره؟؟

  • سلام وقت بخیر
   بله امکان پذیر هست برای جزئیات بیشتر به معاونت درمان شهر خودتون مراجعه کتید.

  • سلام وقت شما یخیر
   خلاصه بخوام خدمت شما توضیج بدم بهترین را اینه که شما رو یه مطب سرمایه گذاری کنید و تجهیزات لازم و شرایط برای انجام خدمات زیبایی را فراهم کنید.
   در صورت لزوم جهت توضیحات بیشتر در مورد شرایط و مجوزات ضروری تجهیز کلینیک زیبایی تماس بگیرید.

 9. سلام وقت بخير
  همسر بنده دندانپزشك هستن و فعلاً پروانه مطب هم ندارند ، راحت ترين و بي دردسر ترين راهي كه بتونيم تو تهران مطب بزنيم و كارهاي زيبايي هم انجام بديم ( ليزر ، … ) چه راهي است ؟ لطفاً راهنماييمون كنيد ????????

  • سلام وقت شما هم بخیر
   پیشنهاد میشه همسرتون به اسم خودشون پروانه مطب بگیرن و داخل مطبشون کارهای زیبایی (طبق شرایط و مجوز های معاونت درمان) رو انجام بدن در غیر این صورت می توانند در مطب همکارانشون این کار رو استارت کنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه