هرآنچه باید درباره دستگاه لاغری coolsculpting بدانید

کول اسکالپتینگ

کول اسکالپتینگ یک روش لاغری که با استفاده از سرما، سلول‌های چربی را از بین می‌برد. این روش می‌تواند برای پاک کردن چربی‌های موضعی در قسمت‌های مختلف بدن مثل شکم، بازو، ران، پهلو و چانه مورد استفاده قرار گیرد. کول اسکالپتینگ با ایجاد خلأ و مکش، قسمتی از پوست را در محفظه خود قرار می‌دهد و با کاهش دما، سلول‌های چربی را تخریب می‌کند. این فرآیند باعث می‌شود که سلول‌های چربی مرگ سلولی شوند و از طریق سیستم لنفاوی از بدن دفع شوند. کول اسکالپتینگ ایمن و موثر است و عوارض جانبی کمی دارد

دستگاه لاغری  coolsculpting نام تجاری یک روش انجماد چربی است که با هدف از بین ‌بردن چربی سرسخت در قسمت‌های خاصی از بدن شما انجام می‌شود. اگر به دنبال جایگزینی راحت‌تر و غیر جراحی برای چربی‌سوزی هستید، این درمان برای شما است. این محصول را به‌عنوان یک دستگاه انجماد چربی در نظر بگیرید. این دستگاه لاغری را می‌توان در چندین قسمت بدن از شکم و بازوها تا ران و زانو استفاده کرد.

دستگاه لاغری coolsculpting چیست و چگونه عمل می‌کند؟

کاری که این دستگاه انجام می‌دهد این است که سلول‌های چربی را برای مدتی منجمد می‌کند تا آن‌ها را کاهش دهد. سلول‌های چربی قبل از پوست یخ می‌زنند تا مشکلی ایجاد نشود. این روش کرایولیپولیز نامیده می‌شود. اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) در سال 2010 آن را تأیید کرد. دانشمندان با مطالعه آنچه در طول سرمازدگی برای چربی‌ها اتفاق می‌افتد، به ایده کرایولیپولیز رسیدند. چربی در دمای بالاتر از پوست منجمد می‌شود. دستگاه کرایولیپولیز چربی شما را تا دمایی خنک می‌کند که باعث از بین ‌رفتن آن می‌شود، در حالی که پوست و سایر بافت‌های شما صدمه‌ای نمی‌بینند.

حتما بخوانید:  تاثیر لیزر بر موهای کرکی؟

توجه داشته باشید که نمی‌توانید این کار را به ‌تنهایی انجام دهید. این روش باید توسط یک متخصص انجام شود تا مطمئن شود که به‌ درستی انجام شده است. یک متخصص می‌تواند به طور انتخابی قسمت بدن را برای بهترین نتایج هدف قرار دهد.

بیمار باید حدود دو ساعت بنشیند و متخصص دو پد خنک‌کننده را روی قسمتی از بدن که بیمار انتخاب کرده است، قرار دهد. این پدهای خنک‌کننده پوست را در جایی که رسوبات چربی وجود دارد، مکش می‌کنند. این امر باعث یخ ‌زدن لایه چربی و کاهش چربی موجود در بدن شما می‌شود.

اکثر بیماران پس از مشاهده نتایج عالی خود، سخت تلاش می‌کنند تا از خود مراقبت کنند. با این‌ حال دستگاه لاغری  coolsculpting مانع از افزایش وزن در مناطق اطراف تحت درمان قرارگرفته، نمی‌شود. سلول‌های چربی یا چربی‌ها با درمان CoolSculpting به طور دائم حذف می‌شوند، اما در صورت عدم رعایت رژیم غذایی سالم، همیشه تعداد زیادی سلول چربی دیگر در بدن در انتظار بزرگ ‌شدن هستند.

دستگاه لاغری لول اسکالپتینگ
دستگاه کرایولیپولیز COOLSCULPTING

بهترین دستگاه های لاغری

ما در این آموزش از سری آموزش های حوزه زیبایی وبسایت tgmed.ir به شما نام و برند دستگاه‌ها را معرفی نمی‌کنیم بلکه به شما می‌خواهیم بگوییم که چگونه باید یک دستگاه لاغری خوب را تشخیص دهید و واقعاً چه فاکتورهایی را در نظر داشته باشید.

چربی‌های سرسخت را از بین می‌برد: حذف برخی از چربی‌ها حتی با داشتن یک شیوه زندگی سالم دشوار است. این معمولاً برای رسوبات چربی قدیمی به نام سلولیت رخ می‌دهد. به طور علمی ثابت شده است که رسوب چربی را کاهش می‌دهد، اگرچه شواهد بیشتری برای کاهش وزن کلی موردنیاز است.

شکل خود را به کمال مجسم کنید: علاوه بر کاهش وزن، دستگاه لاغری به شما امکان می‌دهد بدن خود را به شکلی که می‌خواهید مجسم کنید. شما تصمیم می‌گیرید برای حفظ یک شکل موردنظر، کدام مناطق را هدف قرار دهید.

حتما بخوانید:  رفع تتو با لیزر

شما را جوان نشان می‌دهد: لازم نیست نگران چین ‌و چروک و افتادگی پوست باشید. با دستگاه‌های لاغری می‌توانید درخشش جوانی خود را دوباره به دست آورید. چین ‌و چروک را کاهش می‌دهد و پوست را صاف و نرم می‌کند.

پوست را سفید می‌کند: برخی از دستگاه‌ها مجهز به ویژگی اضافی سفیدکننده پوست شما هستند. برای افرادی که خواهان رنگ روشن‌تر هستند بسیار مناسب است.

دستگاه کرایو لیپولیز
دستگاه لاغری کول اسکالپتینگ

مزایای دستگاه  coolsculpting

دستگاه لاغری  coolsculpting جدیدترین فناوری انجماد چربی است که در مقایسه با روش‌های سنتی تا 18٪ کاهش چربی را در مناطق درمان ارائه می‌دهد. یک روش تأیید شده ، ایمن، نوآورانه و موثر برای تغییر شکل بدن با فریز کردن چربی‌های ناخواسته بدون جراحی، بیهوشی، زخم و یا زمان استراحت است.

روش این دستگاه لاغری با خیال راحت خنک‌کنندگی را کنترل می‌کند که به ‌آرامی و به طور مؤثر سلول‌های چربی زیر پوست را هدف قرار می‌دهد و به بدن شما اجازه می‌دهد این سلول‌ها را به طور طبیعی کاهش دهد. یک راه‌حل ایده‌آل برای درمان آن دسته از چربی‌های سرسخت و چربی مقاوم در برابر ورزش است!

بهترین دستگاه لاغری
دستگاه کرایولیپولیز COOLSCULPTING

معایب دستگاه  coolsculpting 

کرایولیپولیز یک روش ساده است، بنابراین نیازی به برش، بیهوشی یا داروهایی که باعث واکنش آلرژیک می‌شوند، ندارد. این بدان معناست که میزان عوارض جانبی کمتر از روش‌های تهاجمی‌تر مانند لیپوساکشن است. مجله جراحی زیبایی تجزیه‌ و تحلیل نشان داد که از 1445 نفر، فقط 12 نفر که کمتر از 1 درصد عوارض گزارش شده است. شایع‌ترین عارضه آن را شاید بتوان بی‌حسی در ناحیه تحت درمان دانست. سایر عوارض ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • ورم
 • کبودی
 • حساسیت
 • قرمزی پوست
 • درد موضعی
حتما بخوانید:  لیزر ناحیه تناسلی در مردان و زنان | لیزر بیکینی

بررسی یک منبع معتبر در سال 2015 هیچ عارضه جدی مانند خونریزی، تغییر رنگ‌دانه‌های پوست یا ایجاد جای زخم پیدا نکرده است. این عارضه‌ها نادر هستند و فقط 0.005 درصد از افراد را درگیر می‌کند. افرادی که درگیر این عوارض جانبی غیرمعمول می‌شوند، با افزایش سلول‌های چربی روبرو هستند که می‌تواند منجر به برآمدگی ناحیه تحت درمان شود.

کلینیک مجهز به دستگاه کول اسکالپتینگ
دستگاه کرایو در کلینیک زیبایی

تأثیر کولاسکالپتینگ بر نواحی مختلف بدن

نتایج نهایی ممکن است چند ماه ظاهر نشوند، اما ممکن است در عرض چند هفته برخی تغییرات را مشاهده کنید. سیستم ایمنی بدن شما در این مدت سلول‌های چربی مرده را به ‌آرامی از بین می‌برد. کرایولیپولیز راهی برای کاهش وزن نیست. اگر رژیم و ورزش را امتحان کرده‌اید و نتوانسته‌اید برآمدگی‌های خاصی از چربی را از بین ببرید، پزشک ممکن است آن را به شما پیشنهاد کند. در صورت داشتن پوست شل یا رنگ پوست ضعیف باید از کرایولیپولیز اجتناب کنید. پیشنهاد پزشک می‌تواند استفاده از دستگاه لاغری  coolsculptingباشد برای کمک به شما در از بین ‌بردن سلول‌های چربی در نواحی بدن مانند:

 • معده
 • شکم
 • پهلوها
 • چربی پشت
 • ران‌های داخلی و خارجی
 • سینه‌ها
 • بازوها
 • زیر باسن
 • غبغب

کلام پایانی

در این مقاله از سری مقالات شرکت تجهیز گستر لیزر به طور کامل درباره دستگاه لاغری  coolsculpting صحبت کردیم و تمام موارد آن از جمله کاربرد، مزایا و معایب را مورد بررسی قرار داده و نکاتی را به شما ارائه دادیم. اگر هنوز سؤال یا نکته‌ای درباره آن برایتان باقی مانده، حتماً با ما در میان بگذارید تا راهنمایی‌تان کنیم. موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!

برای مشاوره رایگان ، شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

smiling-handsome-man-against-blue

مشاوره دستگاه لیزر از شرکت تجهیز گستر

مشاوره قبل از خرید

مشاوران ما پاسخگوی سوالات شما خواهد بود