رفع تتو با لیزر

تاریخچه حذف تاتو اساسا به‌اندازه خود خالکوبی طولانی است. برای قرن‌ها افراد از روش‌های دردناکی برای حذف آن استفاده می‌کرده‌اند، اما امروزه به لطف پیشرفت علم پزشکی و تکنولوژی شاهد روش‌های نوینی مانند لیزر برای حذف خالکوبی هستیم. حال در این مقاله از سری مقاله های آموزشی شرکت تجهیز گستر لیزر قصد داریم تا شما را با انواع روش‌های پاک ‌کردن تتو و هرآنچه که باید برای رفع تاتو با لیزر بدانید، آشنا کنیم.

رفع تتو با لیزر
جدف تتو با دستگاه لیزر

انواع روش‌های حذف تتو

روش هایی از جمله روش های تهاجمی و روس های غیر تهاجمی زیادی برای حذف تاتو از روی پوست ابداع شده است که هر روش معایب و مزایای خاص خود را دارد که در اینجا به معرفی شایع ترین این روش ها می پردازیم.

انواع روش‌های حذف تتو به شرح زیر است:

حذف تتو با درم ابریژن

درم ابریژن (Dermabrasion) یکی از روش‌های لایه‌برداری پوست برای از بین ‌بردن خالکوبی است. در این روش از یک دستگاه مکانیکی برای از بین ‌بردن لایه خارجی پوست و حتی لایه ضخیم‌تر بعد از آن (درم) استفاده می‌شود. پس از حذف لایه‌های پوست، رنگ‌دانه‌های داخل پوست از آن خارج می‌شوند. این روش حتی اگر توسط فرد متخصص صورت گیرد، دردناک بوده و سبب زخم‌های شدید روی پوست می‌شود. التیام زخم‌هایی که در نتیجه درم ابریژن ایجاد می‌شود به طور معمول بیشتر از زخم‌های ایجادشده با رفع تاتو با لیزر است و در حدود 10 تا 14 روز به طول می‌انجامد.

رفع تاتو با لیزر

رفع تاتو با لیزر مناسب‌ترین و کم‌خطرترین روش محسوب می‌شود. در این روش پرتوهای لیزر رنگ‌دانه‌های (یا جوهر) درون خالکوبی را به ذرات ریز تجزیه کرده و پس از آن به ‌راحتی توسط پوست جذب می‌شوند. برای لیزر دستگاه‌های متفاوتی وجود دارد که بهترین دستگاه آن با تکنولوژی کیو سوئیچ (Q-switche) است. دستگاه های های زیادی برای رفع تتو مورد استفاده قرار می گیرند که برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله “انواع دستگاه های حذف تتو” را مطالعه نمایید.

حتما بخوانید:  معرفی شرکت تجهیز گستر لیزر

لیزر معمولا بر اساس رنگ و زمان انجام تاتو در چندین جلسه انجام می‌شود. از آنجایی که از پرتوهای نوری در این روش استفاده می‌شود، گرمای تولیدشده از این پرتوها می‌تواند کمی درد یا سوزش ایجاد کند، اما شدت درد آن حتی کمتر از انجام خود تاتو است.ا

حذف لیزر تتو با دستگاه پیکو سکند
رفع نتتو با لیزر پیکو سکند

پاک ‌کردن تتو به روش ریمور

در روش ریمور یک ماده شیمیایی وارد عمق پوست شده و با جوهر رنگ تاتو واکنش نشان می‌دهد، در نتیجه رنگ زیرپوست حل شده و از بین می‌رود. شیوه کار بدین صورت است که با سوزن‌های نازک بر روی سطح پوست خراش ایجاد کرده و مواد را به کمک میکروبراش می‌مالند. این مراحل را چند بار تکرار کرده و هر بار عمق نفوذ سوزن را بیشتر می‌کنند. این روش توسط پزشکان انجام نمی‌شود و معمولا آرایشگران از آن برای پاک‌ کردن بخشی از خالکوبی استفاده می‌کنند. این محلول‌ها اغلب بر روی پوست اثر گذاشته، به همین علت ممکن است سبب اسکارهای طولانی‌مدت، آثاری شبیه سوختگی بر روی پوست و حتی حساسیت‌های شدید شود.

برداشتن تاتو با عمل جراحی

برداشتن خالکوبی به کمک یک فرایند جراحی انجام می‌شود. این عمل بسته به‌ اندازه تاتو و روش ترمیم جراح معمولا بین یک تا چند ساعت طول می‌کشد و به طور معمول پس از چندین هفته محل جراحی بهبود می‌یابد. این تکنیک برای خالکوبی‌های کوچک استفاده می‌شود اما برای تاتوهای خیلی بزرگ کاربردی ندارد. در این روش ممکن است از بی‌حسی موضعی استفاده نشود، بنابراین فرد را باید بیهوش کنند. از دیگر معایب این روش می‌توان به ایجاد جای زخم و بخیه، دوره نقاهت طولانی و هزینه بالای آن در مقایسه با رفع تاتو با لیزر اشاره کرد.

حتما بخوانید:  دستگاه لیزر کیوسوئیچ چیست؟ جامع و کامل
برداشتن تتو با عمل جراحی
روش عمل جراحی برای حذف تاتو

کرم‌های پاک‌کننده تاتو و روش‌های خانگی

امروزه کرم‌های بسیاری برای حذف تاتو در بازار عرضه می‌شود که به دلیل هزینه کم و استفاده آسان بسیار موردتوجه قرار گرفته شده است. معمولا این کرم‌ها حاوی لایه‌بردارهای ملایمی هستند که در بهترین حالت، ممکن است جوهرهای واقع در اپیدرم (لایه خارجی پوست) را به طور سطحی محو کنند. علاوه بر این استفاده از روش‌های خانگی و مواد طبیعی مانند آلوئه‌ورا، عسل، نمک و آبلیمو نیز رایج شده است. اثربخشی این روش‌ها ثابت نشده است و توجه داشته باشید که نفوذ رنگ به عمق پوست آن را دائمی کرده است، در نتیجه پاک‌ کردن آن بسیار آسان نخواهد بود.

بهترین روش حذف تتو

با توجه‌ به بررسی انواع روش‌های حذف خالکوبی و میزان اثربخشی آن‌ها، بهترین روش حذف تتو شیوه لیزر است. روش رفع تاتو با لیزر، کمترین میزان عوارض و آسیب به پوست را نسبت به سایر روش‌ها دارد. از طرفی به دلیل نفوذ به عمق پوست، تاثیرات بیشتری نسبت به سایر روش‌ها بر روی پوست ایجاد می‌کند.

برداشتن تتو با لیزر
حذف تتو با پیکو سکند

نحوه پاک ‌کردن تاتو با لیزر

خالکوبی‌ها شامل هزاران ذره جوهر رنگ هستند که در پوست معلق است. سیستم ایمنی طبیعی انسان معمولا ذرات کوچک خارجی را از پوست خارج می‌کند، اما ذرات جوهر بسیار بزرگ توسط بدن حذف نشده است بنابراین دائمی در نظر گرفته می‌شوند. دقیقا کار لیزر این است که به کمک امواج نوری بسیار متمرکز ذرات بزرگ را به قطعات کوچک‌تر تقسیم کند و ذرات کوچک توسط سیستم ایمنی بدن پاک‌سازی شوند. لیزر Q-switche بهترین تکنولوژی در انواع دستگاه لیزر است که امواج نوری متمرکزتری را نسبت به سایر دستگاه‌ها ایجاد می‌کند.

حتما بخوانید:  هایفو چیست؟ همه چیز درباره هایفو و هایفو تراپی

همانطور که قبلا ذکر شد دستگاه های رفع تتو کیوسوئیچ بهترین دستگاه برای پاک کردن تاتو از روی پوست است در حال حاضر جدید ترین دستگاه رفع تتو دستگاه پیکوسکند است و این دستگاه نسبت به نسل های قبل از خود جوابدهی بهتری دارد.

عوارض رفع تاتو با لیزر

اگرچه رفع تاتو با لیزر یکی از ایمن‌ترین روش‌ها برای بدن است، اما ممکن است با عوارضی مانند ایجاد زخم همراه باشد که در صورت عدم مراقبت به اسکار دائمی تبدیل خواهد شد. همچنین برخی از تاتوها (به‌ویژه تاتوهای جدید) ممکن است به طور کامل پاک نشوند.

عکس قبل و بعد لیزر تاتو

پاک کردن تاتو با لیزر یک روش موثر و ایمن است که با شکستن رنگدانه‌های جوهر تاتو و دفع آن‌ها از طریق سیستم بدن، آثار تاتو را از پوست حذف می‌کند. این روش می‌تواند برای پاک کردن تاتوهای مختلف رنگ و شکل مورد استفاده قرار گیرد. برای پاک کردن تاتو با لیزر، نوع و برند دستگاه لیزر، طول موج پالس‌های لیزری، تعداد جلسات درمانی، مهارت و تخصص اپراتور لیزر و مراقبت‌های پس از درمان از عوامل مهمی هستند که باید به آن‌ها توجه کرد.

اطلاع و خرید دستگاه لیزر موهای زائد از فناوری لیزر و بروز تجهیز گستر لیزر که یکی از شرکت های پرطرفدار و معتمد در حوزه زیبایی می باشد.

عکس قبل و بعد لیزر تاتو

2 دیدگاه برای “رفع تتو با لیزر”

  1. بهترین روش برای رفع تاتو لیزر هست اونم با دستگاه جدید پیکو سکند من خودم این دستگاه رو خریدم و خیلی عالی دارم خدمات می دم
    ممنون از شرکت تجهیز گستر لیزر

    • سلام و درود بر شما یحیی عزیز
      خوشحالیم که تو کارتون موفق و پیشرو هستین انشالا موفقیت های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!

برای مشاوره رایگان ، شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

smiling-handsome-man-against-blue

مشاوره دستگاه لیزر از شرکت تجهیز گستر

مشاوره قبل از خرید

مشاوران ما پاسخگوی سوالات شما خواهد بود