انواع دستگاه های رفع تاتو

همان‌طور که امروزه طراحی تتو بر روی بدن بسیار رواج یافته است، همزمان شاهد رشد روزافزون روش‌های مختلف پاک ‌کردن و پیشرفت صنعت دستگاه‌های حذف تاتو نیز هستیم. از گذشته تا به امروز روش‌های متعددی برای رفع خالکوبی وجود داشته، اما در حال حاضر بهترین و مطمئن‌ترین روش برای از بین‌ بردن تاتو، لیزر است. در چند دهه اخیر به لطف رشد سریع تکنولوژی، تجهیزات پزشکی و تولید دستگاه‌های پیشرفته لیزر، تحولی عظیم در شیوه‌های درمانی ایجاد شده است.

دستگاه رفع تتو
بهترین روش حذف تتو

بهترین تکنولوژی لیزر برای رفع تتو

 حال در این مقاله از سری مقالات شرکت تجهیز گستر لیزر قصد داریم شما را با انواع دستگاه‌های لیزر رفع تتو آشنا کنیم.اکثر متخصصان، با وجود انواع روش های رفع تاتو، لیزر را موفق‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش برای حذف تاتو می‌دانند. کیو سوئیچ از فناوری‌های شناخته‌شده‌ای است که در دستگاه‌های لیزر رفع تتو استفاده می‌شود. در واقع کیو سوئیچ نام یک دستگاه یا برند نیست، بلکه یک نوع تکنولوژی است. لیزرهای کیو سوئیچ با انتشار امواج نوری، تنها روش غیرتهاجمی و موثری هستند که تاتوها را بدون ایجاد جای زخم از بین می‌برند. البته لیزرهای IPL نیز برای رفع تاتو استفاده می‌شوند، اما موثر نبوده و قابلیت از بین‌ بردن تمام رنگ‌دانه‌ها را ندارد.

تکنولوژی کیو سوئیچ (Q-Switch) برای رفع تتو

در این تکنولوژی لیزر، نور را با امواج کوتاه و قوی به طور متمرکز ساطع می‌کند و با نفوذ به عمق پوست، سبب تجزیه رنگ‌دانه‌های تتو (جوهر تاتو) می‌شوند. به بیان ساده‌تر گرما و انرژی که از امواج نوری منتشر می‌شود، رنگ‌دانه‌ها را به سلول‌های کوچک‌تر تقسیم کرده و این رنگ‌دانه‌های تجزیه‌شده توسط ماکروفاژها (نوعی گلبول سفید دستگاه ایمنی بدن) بلعیده می‌شوند. این انرژی نوری بر حسب نانومتر (nm) اندازه‌گیری می‌شود و در فرکانس‌های 532 نانومتر یا 1064 نانومتر انتشار پیدا می‌کند.

پیشرفته‌ترین تکنولوژی لیزر کیوسوئیچ
پیشرفته‌ترین تکنولوژی لیزر کیو سوئیچ

بهترین دستگاه پاک کننده تاتو

بهترین دستگاه پاک کننده تاتو یک موضوعی است که بستگی به عوامل مختلفی دارد، مانند نوع، رنگ، اندازه و عمق تاتو، مهارت و تجربه اپراتور لیزر، هزینه و زمان درمان و عوارض جانبی احتمالی، برخی از دستگاه‌های لیزری که برای پاک کردن تاتو مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از:

  •  دستگاه لیزر کیوسوییچ: این دستگاه با تولید پالس‌های پرانرژی با طول موج‌های مختلف، می‌تواند رنگدانه‌های تاتو را شکسته و از بین ببرد. این دستگاه برای پاک کردن تاتوهای رنگی و تیره مناسب است و عوارض جانبی کمی دارد.
  • دستگاه لیزر الکساندرایت: این دستگاه با طول موج 755 نانومتر، می‌تواند رنگدانه‌های تیره و قهوه‌ای را حذف کند. این دستگاه برای پاک کردن تاتوهای سیاه و آبی مناسب است و سرعت درمان بالایی دارد.
  • دستگاه لیزر ندیم یاگ: این دستگاه با طول موج 1064 نانومتر، می‌تواند رنگدانه‌های عمیق را از بین ببرد. این دستگاه برای پاک کردن تاتوهای سبز و خاکستری مناسب است و برای پوست‌های تیره ایمن است.
حتما بخوانید:  بهترین دستگاه لاغری موضعی

انواع تکنولوژی لیزر کیو سوئیچ بر اساس تاثیر رنگ‌دانه‌ها

این تکنولوژی بر اساس تاثیر بر روی رنگ‌دانه‌ها به سه دسته تقسیم‌بندی می‌شوند:

لیزر کیو سوئیچ Nd: Yag

این لیزر رفع تتو دارای دو طول موج است که بر روی چندین رنگ مختلف جوهر اثرگذار است. یکی با طول موج  1064 نانومتر (برای رنگ‌های تیره) که به نام Nd: Yag شناخته می‌شود و دیگری با طول موج 532 نانومتر (برای جوهر قرمز) که به‌عنوان فرکانس دوگانه Nd: Yag از آن یاد می‌شود.

لیزر کیو سوئیچ الکساندرایت (Q-switched alexandrite)

این نوع لیزر با طول موج 694 نانومتر برای خالکوبی‌هایی با رنگ‌دانه‌های آبی، سبز و سیاه بهترین گزینه است.

بهترین دستگاه رفع تاتو
بهترین دستگاه رفع تتو

انواع دستگاه‌های لیزر رفع تتو با تکنولوژی کیو سوئیچ (Q-Switch)

در ادامه با انواع دستگاه‌های لیزر رفع تتو بیشتر آشنا می‌شوید:

دستگاه Hoya Conbio Medlite

این دستگاه یک لیزر کیو سوئیچ فرکانس دوگانه Nd: Yag  است که با ترکیب دو طول موج 1064 نانومتر و 532 نانومتر استفاده می‌شود، به همین علت به یکی از پرکاربردترین دستگاه‌های لیزر برای حذف تاتو تبدیل شده است.

دستگاه Palomar Q-Yag 5

این دستگاه یکی دیگر از لیزر کیو سوئیچ فرکانس دوگانه Nd: Yag  با طول موج 1064 نانومتر و 532 نانومتر است. عملکرد آن مانند دستگاه Hoya Conbio است، با این تفاوت که به پزشک اجازه می‌دهد طول موج 1064 نانومتر و 532 نانومتر را با هم ترکیب کند. به همین علت برای رفع خالکوبی روی افراد با نوع پوست تیره بسیار موثر است.

حذف لیزر تتو با دستگاه پیکو سکند
حذف لیزر تتو با دستگاه پیکو سکند

دستگاه پیکو سکند (pico second)

دستگاه پیکو سکند، یکی از جدیدترین و درعین‌حال موثرترین دستگاه‌های لیزر از نسل فناوری کیو سوئیچ هستند که سریع‌ترین روش غیرتهاجمی برای حذف تاتوها محسوب می‌شوند. لیزر رفع تتو picosecond مانند انواع دیگر دستگاه‌های کیو سوئیچ عمل می‌کنند، با این تفاوت که طیف وسیع‌تری از طول موج‌ها را با سطوح انرژی بالاتر و بسیار سریع‌تر (پیکو ثانیه) از خود ساطع می‌کنند. در نتیجه تعداد جلسات موردنیاز برای رفع تاتوهای قدیمی یا جدید در طیف گسترده جوهرهای رنگی و تیره بسیار کاهش می‌یابد.

حتما بخوانید:  استابلایزر برای دستگاه لیزر موهای زائد

این دستگاه دارای 6 هند پیس با 4 طول موج متفاوت است. برای مثال طول موج 1064 نانومتر برای انواع خالکوبی‌های تیره‌تر، طول موج 532 نانومتر برای حذف سریع تتوهای رنگی و طول موج 755 نانومتر برای حذف تتوهای آبی‌رنگ استفاده می‌شود. علاوه بر این، طول موج‌های  755 نانومتر و 1320 نانومتری برای ضایعات پوستی و جوان‌سازی پوست کاربرد دارند. طول موج‌های 1064 و 532 نانومتر، هرکدام دارای دو فیلتر هستند که فیلتر کم‌عمق آن برای حذف تاتو صورت و فیلتر با عمق بیشتر آن برای پاک ‌کردن تتو بدن استفاده می‌شود.

قیمت دستگاه لیزر حذف تاتو

برای استعلام قیمت و سایر مشخصات دستگاه های لیزر رفع تتو و همچنین اطلاع از شرایط خرید و نحوه پرداخت به این کینک مراجعه کنید و در صورت نیاز با مشاوران شرکت تجهیز گستر لیزر مشورت نماییند.

نتیجه‌گیری  

با رشد چشمگیر تکنولوژی لیزر، استفاده از روش‌های دردناک گذشته کاملا منسوخ شده است. یکی از موثرترین فناوری‌های شناخته‌شده دستگاه‌های لیزر رفع تتو، کیو سوئیچ است. در این روش امواج نوری به‌ صورت متمرکز به عمق پوست ساطع شده و جوهر رنگ تتو تجزیه می‌شوند. امروزه انواع دستگاه‌های لیزر با تکنولوژی کیو سوئیچ (Q-Switch) تولید می‌شود، اما یکی از بهترین و سریع‌ترین آن‌ها دستگاه پیکو سکند است. این دستگاه با قابلیت سرعت بالا و انتشار انواع طول موج‌ها یکی از موثرترین روش‌های حذف تاتو محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!

برای مشاوره رایگان ، شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

smiling-handsome-man-against-blue

مشاوره دستگاه لیزر از شرکت تجهیز گستر

مشاوره قبل از خرید

مشاوران ما پاسخگوی سوالات شما خواهد بود