لیزر الکساندرایت
لیزر موهای زائد الکساندرایت

امروزه استفاده از دستگاه های لیزر برای حذف موهای زائد بسیار زیاد شده و یکی از پر طرفدارترین دستگاه های لیزر برای این کار از تگاه کاربران دستگاه های لیزر الکساندرایت هستند.

نکته مهم:

خیلی از افراد به اشتباه تصور می کنند الکس یا الکساندرایت یک برند دستگاه لیزر است در صورتی که اینطور نیست و الکساندرایت در واقع نام طول موج 755 نانومتر می باشد. در ابتدا در دستگاه های لیزر غیر تماسی (یا شاتی) از طول موج الکس برای حدف دائمی موهای زائد استفاده می شد که بعد ها طول موج های دیگر در این دستگاه ها به کار برده شد. ار این رو امروزه در ایران به دستگاه های لیزر غیر تماسی دستگاه های لیزر الکساندرایت نیز گفته می شود.

امروزه دستگاه های لیزر موهای زائد با برند های متنوعی با تکنولوژی الکساندرایت در بازار ایران و جهان وجود دارند.

در این مقاله از سری مقالات وبسایت tgmed.ir به بررسی لیزر های الکس می پردازیم پس با ما همراه باشید.

معرفی بهترین برند های دستگاه لیزر الکساندرایت

در این مقاله به اختصار چند نمونه از بهترین و پرطرفدار ترین دستگاه لیزر الکساندرایت در بازار ایران را بررسی می کنیم.

دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا

دستگاه های لیزر الکس candela مدل جنتل پرو از به روز ترین دستگاه های الکساندرایت با هدف حذف دائمی موهای زائد هستند که با بهره گیری از فناوری پیشرفته الکس و یَگ توانسته اند سرعت و دقت بالاتری نسبت به سایر دستگاه های لیزر الکس داشته باشند.

دستگاه لیزر الساندرایت گرویتی

برخلاف لیزرهای رایج که از یک پالس و یا حداکثر چهار پالس استفاده می‌کنند این دستگاه با داشتن تکنولوژی منحصر به فرد  smart pulse هشت پالس با یک Duty Cycle به صورت smart ایجاد می‌کند که عرض هر پالس از یک میلی  ثانیه کمتر است. در فاصله بین پالس‌ها پوست استراحت می‌کند و سیستم کولینگ باعث می ‌شود گرمای حاصل با سرعت بیشتری دفع گردد.این لیزر حتی در مد 3 و 5 میلی ثانیه نیز به ترتیب از یک قطار 2 و 4 پالس استفاده می‌کند.
Smart pulse درد را تا حدی پایین می‌آورد که عملا بدون کولینگ خارجی نیز می‌توان کارکرد و حتی برای پوست‌های تیره و نواحی تیر بدن بهترین پاسخ را بدون سوختگی ایجاد کرد.

دستگاه لیزر الساندرایت دکا

لیزر الکساندرایت دکا (deka) یکی از جدیدترین نسل‌های لیزر الکساندرایت می‌باشد که به تازگی بسیار مورد توجه پزشکان متخصص قرار گرفته است. مزایای لیزر اکساندرایت دکا نسبت به سایر دستگاه‌های لیزر عبارتند از: برای انواع رنگ پوست (روشن، سبزه، برنزه) کاربرد دارد. کمترین مدت زمان درمان در مقایسه با سایر دستگاه‌های لیزر تاثیر ویژه بر روی پوست‌های سبزه و برنزه، برخلاف دستگاه‌های دیگر که بر روی این رنگ‌های پوست بی‌اثرند. رفع کامل موهای کرکی و بسیار نازک عدم احساس درد و سوزش حین و پس از انجام لیزر داشتن کمترین عوارض بالاترین میزان رفع موهای زائد، 95% در 4-6 جلسه مقرون به صرفه‌ترین دستگاه از نظر هزینه

حتما بخوانید:  راهنمای خرید دستگاه لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر الساندرایت کلاریتی

ویژگیهای منحصر به فرد لیزر کلاریتی • دقیق: پهنای پالس از .35 ms تا 300ms برای درمان های بهینه در انواع پوست • اختصاصی: ارائهی خدمات سریع و مناسب با سیستم تحویل فیبر واحد • استفاده آسان: تغییر سریع بین کولینگ هوا و سرمازایی کریوژن (Cryogen) و همچنین تعویض سریع با طیف 2 تا 20 میلی متر. • کاربرد متنوع: انتخاب برتر برای از بین بردن موهای زائد، رنگدانه ها، جوانسازی پوست و … .

دستگاه لیزر الساندرایت Duetto

دستگاه ما مجهز به سيستم سرمايشي قوي cooling zimmer ساخت كشور آلمان است كه با توليد سرماي مطلوب و مناسب منجر به عدم احساس درد و سوختگی مي شود افزايش قطر spot size دستگاه در حد ١٦ ميليمتر به ما اين امكان را ميدهد كه نسبت به دستگاههای قبلی بتوانيم در مدت زمان كمتری (حدودا كاهش ۲۵ درصدی از نظر زمان) ليزر كل بدن را انجام دهيم بدليل داشتن ليزر ان دي ياگ همراه با ليزر الكس ميتوانيم استفاده مفيد و موثري از اين سيستم در درمان عروق سطحي و واريسي داشته باشيم حضور ليزر قدرتمند الكس به ما اين امكان را ميدهد كه در جهت درمان افراد با پوستهای لک دار و افراد كك و مكي اقدام موثر داشته باشيم در آخر تابش دو نوع ليزر قدرتمند الكس و ان دي ياگ در تلفيق و همراهي با هم و دست در دست هم گامي موثر در جوانسازي پوست شما بر ميدارد

دستگاه لیزر الکساندرایت نابلکس

لیزر الکساندریت نابلکس Alexandrite Laser Noblex دستگاهی است که ویژه از بین بردن موهای زائد با بالاترین کارآیی و حداقل عوارض تولید شده است . این دستگاه قادر است موهای زائد بدن را از بین ببرد . ابن نوع لیزر را هم برای موهای نازک و روشن و هم برای موهای ضخیم و تیره میتوان به کار برد . دستگاه لیزر الکساندریت نابلکس Noblex یکی از پیشرفته ترین دستگاهای لیزر دنیا برای از بین بردن موهای زائد می باشد . یکی از خصوصیات منحصر بفرد این دستگاه قابل تنظیم بودن طول موج Pulse Duration و میزان انرژی برای از بین بردن هر نوع مو و پوست می باشد . لیزرهای الکساندریت با طول موج ۷۵۵ نانومتر می باشند

دستگاه لیزر الکساندرایت چیست؟

لیزر الکساندرایت یکی از پرکاربرد ترین لیزر های حذف موهای زائد است که با طول موج های کوتاه 755 نانومتر (نزدیک به طول موج مادون قرمز) کار می کند. یکی از مزایای لیزر های الكساندرایت این است که به اندازه كافی در پوست نفوذ می كند تا در مرحله رشد به فولیكول های مو برسد و آنها را از كار بیندازد تا رشد مجدد نداشته باشند.

الکساندرایت در واقع نام طول موج 755 نانومتر است و به دستگاه هایی که با این طول موج کار می کنند و به صورت غیر تماسی روی پوست شات می زنند دستگاه لیزر الکساندرایت می گویند مثل دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا .و همچنین دستگاه هایی که به صورت تماس با پوست کار می کنند و از ژل استفاده می کنند به دستگاه های لیزر دایود معروفند مثل دستگاه لیزر تیتانیوم.

قیمت دستگاه لیزر الکساندرایت

لازم به ذکر است که دستگاه های لیزر الساندرایت به دلیل بهره مندی از تکنولوژی های پیشرفته قیمت نسبتا بالاتری به دستگاه های لیزر دایود دارند. از معروف ترین دستگاه لیزر الکس می توان به دیتگاه لیزر کندلا اساره کرد که می توان گفت گران قیمت ترین دستگاه لیزر دنیا محصوب می شود. معمولا می توان گفت قیمت دستگاه های لیزر الکساندرایت به نرخ ایران از 2 میلیارد تومن به بالا است در حالی که نرخ قیمت دیتگاه های لیزر دایود بین 150 تا 800 میلیون تومان می باشد. لازم به ذکر است که قیمت های گفته شده برای تفهیم بهتر مطلب به مخاطب است و قطعا دستگاه هایی وجود دارد که قیمت انها در بازه ذکر شده گنجانده نمی شود.

دستگاه لیزر الکساندرایت

 

عملکرد دستگاه لیزر الکساندرایت

طول موج دستگاه لیزر الکس یا الکساندرایت از سایر دستگاه های لیزر بلند تر است و باعث می شود تاثیر گذاری بیشتری در انواع پوست، از رنگ پوست روشن تا رنگ پوست تیره داشته باشد. این لیزر روی موهای نازک بهتر از لیزر های دیگر مو های زائد عمل می کند و حتی می تواند افراد با پوست روشن و کک و مک را درمان کند.

دلیل نام گذاری الکساندرایت روی لیزر موهای زائد

لیزر الکساندرایت در واقع لیزری است که از کریستال الکساندرایت به عنوان منبع لیزر یا محیط استفاده می کند.

لیزر الکساندرایت طول موج خاصی از نور را در طیف مادون قرمز تولید می کند (755 نانومتر).

لیزر الساندرایت به عنوان لیزر های با رنگ نور قرمز شناخته می شوند. 

ایا لیزر مو های زائد با دستگاه لیزر الکساندرایت دائمی است؟

برای حذف موهای زائد با لیزر الکساندرایت بدلیل کوتاه بودن طول موج ممکن است جلسات بیشتری برای حذف دائمی مو ها نیاز باشد. حتی اگر حذف موهای زائد با این لیزر دائمی نباشد، ماندگاری آن بسیار بیشتر از هر روش دیگری برای از بین بردن موها مانند اپیلاسیون، تراشیدن مو یا ریسه زدن است.

اشنایی با تکنولوژی های پیشرفته تر در حذف موهای زائد با لیزر

همانطور که در پاراگراف های قبل نیز ذکر شد طول موج ها الکساندرایت برای حذف موهای زائد طول موج کوتاهی است که بیشتر برای پوست های روشن مثل پوست اروپایی ها مناسب می باشد.

برای عملکرد بهتر لیزر های موهای زائد از طول موج های دایود (808 نانومتر) هم در لیزر های پیشرفته تر استفاده می شود که برای جوابدهی در پوست های تیره تاثیر گذاری بیشتری دارد.

البته لازم به ذکر است که امروزه دستگاه های الکس نسبت به قبل بسیار پیشرقته تر شده اند و تقریبا می توان گفت حذف موهای زائد با این دستگاه ها دائمی می باشد. 

در حال حاضر در جدید ترین دستگاه های لیزر تماسی (دایود) از هر سه طول موج 755 و 808 و 1068 نانومتر برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شود. در فاقع از دستگاه لیزر 3 طول موج برای از بین بردن مو های زائد استفاده می شود و این طول موج ها به ترتیب الکس، دایود و اندیگ می باشد.

لیزر سه طول موج الکس دایود اندیگ

دستگاه هایی که با این طول موج ها کار می کنند بدلیل استفاده همزمان با سه طول موج بهترین عملکرد را در انواع تیپ پوستی دارا هسند.

حال که دستگاه های لیزر الساندرایت را معرفی کردیم بد نیست یکی از بهترین مدل های دستگاه دایود را نیز به صورت مختصر معرفی نماییم تا افرادی که مایل نیستند هزینه بالایی برای خرید دستگاه های لیزر الکس پرداخت کنند از دستگاه های لیزر دایود استفاده کنند.

معرفی دستگاه لیزر سه طول موج اشنایدر

بد نیست در کنار دستگاه های لیزر الکساندرایت یا غیر تماسی یکی از بهترین دستگاه های لیزر تماسی یا دایود را نیز معرفی کنیم. دستگاه لیزر سه طول موج اشنایدر مدل 2020 و 2021 یکی از بروز ترین دستگاه های سه طول موج در ایران می باشد که به صورت تضمینی تنها در 4 جلسه جوابدهی قابل ملاحظه ای دارد.

این دستگاه دارای قابلیت ها و ویژگی های منحصر بفرد دیگری نیز می باشد. برای آشنایی بیشتر با دستگاه به صفحه اختصاصی دستگاه لیزر اشنایدر مراجعه کنید.

لیزر موهای زائد اشنایدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه