بهترین دستگاه لاغری موضعی

در این مطلب قصد داریم تا شما را با بهترین دستگاه لاغری موضعی آشنا کنیم. همان‌طور که از عکس‌های به‌جامانده از گذشتگان پیداست، در آن دوران افراد چاق به‌خصوص اشخاص درشت‌اندام بیشتر موردپسند بودند. امروزه باتوجه‌به تغییر دیدگاه بشر درباره زیبایی‌شناسی، این نظر تغییر پیدا کرده و بیشتر افراد به‌دنبال‌داشتن بدن‌های لاغر و عضلانی هستند. از طرفی پزشکان با اثبات این موضوع که چاقی باعث به‌وجودآمدن بیماری‌های زیادی در بدن شده و عواقب زیادی به دنبال دارد، تمایل افراد را به سمت لاغری زیاد کرده‌اند.

باتوجه‌به تنوع بالا در رژیم‌های لاغری، قرص‌های لاغری و دستگاه‌های لاغری موضعی، انتخاب روش مناسب دشوار است. ما در این مقاله قصد داریم یکی از راحت‌ترین و علمی‌ترین روش‌ها برای لاغری که استفاده از دستگاه لاغری است را معرفی کنیم و در ادامه به توضیح درباره بهترین دستگاه لاغری موضعی بپردازیم.

بهترین دستگاه لاغری موضعی

نحوه عملکرد دستگاه لاغری موضعی

دستگاه لاغری با استفاده از روش الکتروتراپی به لاغر کردن موضع مورد نظر می‌پردازد. این دستگاه با تحریک عضلات و سلول‌های بدن، باعث ترشح هورمون‌های خاص می‌شود که علاوه بر عدم ایجاد سلولیت‌های پوستی به چربی‌سوزی و افزایش توان عضلات کمک می‌کند. به طور خلاصه و ساده می‌توان گفت این دستگاه با انقباض عضلات بدن، آن‌ها را مجبور به تغذیه از چربی اطراف خود می‌کند و با این روش چربی‌ها را از بین می‌برد. این روش در آسیا، آفریقای جنوبی، اروپا و ایالت متحده آمریکا بسیار پرطرفدار است.

دستگاه کرایولیپولیز

از بهترین دستگاه لاغری موضعی می‌توان دستگاه کرایولیپولیز را نام برد. راکس اندرسون که از او به‌عنوان پدر علم لیزر یاد می‌شود، عضو برجسته دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد آمریکا است. وی پس از تحقیقات فراوان متوجه شد که بافت چربی و سلول سازنده آن یعنی آدیوپوسیت‌ها به‌شدت در برابر سرما واکنش نشان می‌دهند.

حتما بخوانید:  مراقبت های قبل و بعد از لیزر مو

راکس اندرسون با به‌کارگیری این تجربه، موفق به ساخت دستگاهی شد که برای لاغری هر ناحیه از بدن کارآمد است. این دستگاه با متبلور کردن بافت چربی، باعث ازبین‌رفتن آن می‌شود. این عمل در دو مرحله انجام می‌شود:

 • قسمتی از چربی در همان جلسه تحت تاثیر قرار گرفته و توسط سیستم لنفاوی تخلیه می‌شود.
 • مقدار کم دیگری از چربی به علت قرارگرفتن در معرض سرمای ناشی از این دستگاه، به‌مرورزمان به طور طبیعی از بین می‌رود.

با تکرار این مراحل به تعداد لازم، همه چربی ناحیه موردنظر از بین می‌رود. استفاده از این دستگاه برای افرادی که چاق هستند مناسب نیست. استفاده از آن برای افرادی که قصد دارند چربی موضعی خود را از بین ببرند توصیه می‌شود. چربی موجود در شکم، داخل ران، بازو، باسن و نواحی اطراف آن، پهلو، خط سوتین و پشت کمر به‌راحتی توسط این دستگاه از بین می‌رود.

اطلاعات در مورد دستگاه لاغری کول اسکالپتینگ

مزایای استفاده از دستگاه کرایولیپولیز

هر روش لاغری دارای تعداد خاصیت و ضرر برای بدن است اما در این روش به علت استفاده از بهترین دستگاه لاغری موضعی از فواید زیادی برخورداری خواهید شد که در ادامه با همه آن‌ها آشنا خواهید شد.

 • عدم استفاده از سوزن
 • بدون نیاز به بیهوشی
 • محرز بودن نتیجه پس از جلسه اول (رفع 10% تا 30% از چربی موردنظر)
 • عدم بازگشت چربی از بین رفته باگذشت زمان
 • دارای تایید وزارت جهانی بهداشت در رفع چربی
 • قابلیت انجام موازی با سایر درمان‌ها
 • بدون دوران نقاهت پس از درمان
 • رفع چربی بدون عوارض

نحوه استفاده از دستگاه کرایولیپولیز

شخص پس از مراجعه به پزشک و ارزیابی نوع چربی، همه آزمایشات و عکس‌برداری موردنیاز را انجام داده و به پزشک متخصص تحویل می‌دهید. تنظیمات دستگاه و کارهای موردنیاز توسط پزشک انجام می‌شود و شما تنها بر روی صندلی موردنظر می‌نشینید.

حتما بخوانید:  انواع دستگاه های رفع تاتو

سپس حدود 5 دقیقه به ناحیه موردنظر حرارت داده می‌شود و 55 دقیقه بعدی در معرض سرما قرار می‌گیرد. سرمای شدید فقط چند لحظه ابتدایی توسط شما احساس می‌شود و باقی زمان درمان احساس آرامش خواهید داشت. در پایان این زمان، ناحیه موردنظر ماساژ داده می‌شود تا اثربخشی دستگاه بیشتر باشد. لازم به ذکر است که همراه با این درمان، تعدادی توصیه و پرهیز غذایی توسط دکتر معالج به شما داده خواهد شد که باید برای اثربخشی بیشتر آن‌ها را رعایت کنید.

بهترین دستگاه لاغری

دستگاه ار اف کویتیشن

بهترین راه برای لاغری کل اندام‌های بدن استفاده از رژیم‌های مناسب و علمی است. اما زمانی که شما قصد لاغر کردن بخش خاصی از بدن خود را دارید باید از روش‌های موثر دیگری استفاده کنید. لاغر شدن هر بخش بدن به معنی ازبین‌بردن چربی موجود در آن قسمت است. دستگاهی که با استفاده از فناوری امواج رادیویی به رفع چربی‌های اضافه شما کمک کند، می‌تواند بهترین دستگاه لاغری موضعی باشد.

برخی افراد با تفکر اینکه نتایج حاصل از این لاغری‌ها تنها در کوتاه‌مدت نمایان است، از استفاده آن‌ها خودداری می‌کنند. باید ذکر کرد که تاکنون هیچ موردی از بازگشت چربی اضافه در ناحیه اصلاح شده توسط دستگاه لاغری ار اف کویتیشن گزارش نشده است؛ بنابراین شما می‌توانید با آسودگی خاطر به این دستگاه برای لاغری موضعی خود اطمینان کنید.

نحوه عملکرد دستگاه ار اف کویتیشن

همان گونه که از نام این دستگاه پیداست، اساس کار آن بر پایه ساطع کردن امواج رادیویی بنا نهاده شده است. هنگامی که RF (Radio Frequency) به ناحیه مورد نظر تابیده می‌شود سبب افزایش دمای سلول‌های موجود در آن ناحیه خواهد شد. در اثر گرمای ایجاد شده، سلول‌های موجود در آن ناحیه اسیدهای چرب خود را آزاد کرده و به سیستم لنفاوی بدن انتقال می‌دهند. خروج اسیدهای چرب از سلول‌های بدن باعث ازبین‌رفتن حجم اضافی در آن قسمت می‌شود.

حتما بخوانید:  هرآنچه باید درباره دستگاه لاغری coolsculpting بدانید

این نوع دستگاه دارای سه نوع تک‌قطبی، دوقطبی و سه قطبی است. مدل سه قطبی این دستگاه علاوه بر محافظت از لایه سطحی پوست، به لایه‌های عمقی آن نفوذ کرده و باعث استحکام در لایه‌های پوست می‌شود؛ به همین دلیل استفاده از آن برای فرم دهی و سفت کردن صورت بسیار رایج است.

دستگاه ار اف کویتیشن مناسب برای لاغری موضعی

عوارض لاغری غیرتخصصی

همیشه در اثر لاغر شدن اعضای بدن مانند بازو، شکم و… خطوط باریک و سفیدی به نام سلولیت برجای می‌مانند که باعث زشت شدن ظاهر افراد می‌شوند. اگر با استفاده از دستگاه‌های لاغری و به‌صورت کاملاً تخصصی به این امر دست یابید، چنین عوارضی نخواهید داشت.

نتیجه‌گیری

برای لاغری موضعی بهتر است از بهترین دستگاه لاغری موضعی در بازار استفاده کنید. در این مقاله دو نوع از بهترین دستگاه‌های لاغری موضعی که براساس ایجاد سرما (یکی از بهترین دستگاه های کرایولیپولیز مدل کول اسکالپتینگ می باشد) یا ساطع کردن امواج رادیویی عمل می‌کنند را به شما معرفی کردیم که با اطلاع از آن، می‌توانید بهترین راه رفع چربی اضافه خود را انتخاب کنید.

2 دیدگاه برای “بهترین دستگاه لاغری موضعی”

 1. نقاط قوت
  • مقاله خوبی بود و پر از مطالب مفید
  نقاط ضعف
  • نقطه صعف ندارد

  یعنی شما برای خدمات لاغری فقط این دو دستگاه رو کافی میدونید؟
  چطور میشه همزمان با این دوتا دستگاه کار کرد؟

  • سلام محدثه جان اول تشکر می کنم از سوال خوبتون
   ببینید برای خدمات لاغری و در کل همه خدمات زیبایی مرتب دستگاه های جدید و به روز ارائه میشن پس نمیشه گفت ما فقط همین دو دستگاه رو پیشنهاد میدیم الان که این مقاله رو نوشتیم ما دستگاه کرایولیپولیز و دستگاه ار اف کویتیشن رو پیشنهاد میدیم بسیاری از کلینیک هایی که ما این دستگاه ها رو بهشون پیشنهاد دادیم الان دارن بسیار عالی نتیجه میگیرن و خیلی راضی هستن ولی ممکنه بعد ها پیشنهاد بهتری براشون داشته باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه